Pamajorán obyčajný vňať 30g

1276

Nový produkt

Pamajorán obyčajný vňať (Origanum vulgare) 30g

Podporujúce trávenie, pôsobí protikŕčovo, antidepresívum.

Viac detailov

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


1,49 € s DPH

Pridať do obľúbených

Detaily

Pamajorán alebo oregano sa používa ako korenie podporujúce trávenie vhodné najmä pri žalúdočnej nevôľi a nechutenstve. Je tiež dobrým regulátorom stolice, osobitne pri hnačkách. Zvonka sa pamajorán používa na obklady a silnejúce kúpele, k príprave kloktadiel používaných pri krčných ochoreniach a zápaloch ďasien, pri ochorení dutiny ústnej a horných ciest dýchacích, na prípravu obkladov na zle sa hojace rany a pri zápalovom zdurení žliaz (miestnych uzlín). Pri kašli a nádche priaznivo spôsobuje inhalované páry.

Pamajorán pôsobí aj protikŕčovo, hodí sa na doplnenie horčíkovej terapie pri kŕčovitých stavoch, vrátane epilepsie. Posilňuje srdcový sval a zlepšuje periférne aj srdcové prekrvenie, takže je vhodná ako pomocný prostriedok pri angíne pectoris aj pri srdcovej ischémii.

Ako názov tejto byliny napovedá, pri dlhšom pravidelnom podávaní pôsobí pamajorán ako antidepresívum a zlepšuje náladu. Podporuje trávenie a priaznivo ovplyvňuje enzymatickú činnosť slinivky.

Pamajorán môžeme použiť pri príprave cestovín, pizze, pečeného mäsa a k ochutení octu a oleja.

Je známa svojou liečbou žlčníkových ťažkostí a zároveň podporuje vykašliavanie, ak podávame 1 kávovú lyžičku na šálku nálevu a pijeme 2x denne.

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: