Ženšen koreň rezaný 30g Zväčšiť

Ženšen koreň rezaný 30g

1278

Nový produkt

Ženšen 30g

Zlepšuje sústredenie, pamäť, znižuje stres a depresie, posilňuje žalúdočné funkcie, zlepšuje libido, erekciu, silné afrodiziakum, prevencia pred obezitou, spomaľuje rozklad inzulínu, normalizuje krvný tlak, chráni pred civilizačnými chorobami, nervovými (duševné poruchy Parkinson, Alzheimer), posilňuje schopnosť odolať rakovine

Viac detailov

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


7,87 € s DPH

Detaily

Ženšen - životabudič pre ľudský organizmus

Ženšen dokáže vyliečiť najrôznejšie neduhy. Mrkvovitý koreň sú odpradávna hlavnou zložkou najrôznejších liekov východnej medicíny. Ženšen môžem zakúpiť čerstvý, alebo spracovaný. Dostatocne veľké korene dosahuje táto rastlina až vo veku 6 - 8 rokov.

Kde sa vzal ženšen - pôvod

Ženšen pochádza z Mandžuska a Kórey, kde jeho semená našla vhodné podu a dostatočné, potrebný tien, aby sa mohla až sedom rokov vyvíja v rastliny. Ženšen pochádza z gréckeho slova Panacea, lieči všetky neduhy. Už v Najstaršou čínskych lekárskej knihách, ktoré vzniku okolo roku 2800 pnl, je ženšen spomínaný ako harmonizujúcu prostriedok, ktorý dokáže stabilizovať rovnováhu nášho ľudského tela. Ženšen je veľmi náročné rastliny. Kórea má ideálne klimatické podmienky: dostatok dažďov v lete, správny priebeh teploty v zime. Ženšen je po celom svete rozšírené ako prostriedok doplnkovej výživy.

Účinné látky ženšenu

V ženšenu najdeme polysacharidy, peptidy, mastné kyseliny, polyacetylénové alkoholy, ginsenosidy / panaxosidy. Ginsenosidy / panaxosidy sú skupinou saponínu. Panaxosidy sa v tráviacej sústave metabolizujú jednak v žalúdku a bakteriálnej hydrolýzou v čreva. Kórejský ženšen má najbohatšiu škálu saponínu. Jeho zloženie je natoľko unikátne, že žiadne iné rastliny v Panax čeľade sa mu nepribližuje. Zatiaľ bolo identifikovaných asi tridsať rôznych druhov saponínu, pomenovaných ako ginsenosidy. Tieto ginsenosidy sa ďalej delí na Dioly, trioly a oleanany podľa ich štruktúrnych vlastností. Je o nich poznáme, že majú rôzne Liečivé účinky.
* Zo všetkých druhov ženšenu pestovaných vo svete, má Kórejský ženšen najvyššie koncentráciám všeobecných zložiek (napr. bielkovín, surovej vlákniny a cukru). To isté aj pre aminokyseliny, konkrétne Treonín, kyselina glutámová, prelína, glycín, alanín, cysteín a lyzín.
* Ženšen obsahuje polysacharidy a bielkoviny s bioprofylaktickou a anti aktivitou. Kyslým polysacharidom bol pripisan účinok obmedzenie aktivity toxohormonu-L, toxíny spôsobujúceho lipolýzu, a účinok posilnenie imunitných funkcií.
* Ženšen obsahuje veľké množstvo polyfenolových zlúčenín, ktoré potláčajú oxidáciou tukov a spomaľujú proces starnutím.
* Ženšen obsahuje okolo 75% vody a preto nie je jednoduché skladovať ho dlhšie ako týždeň. Z tohto dôvodu sa ženšenový Koreň určený pre ďalšie skladovanie a predaj upravuje sušením.

Ženšen a jeho Liečivé účinky

* Zlepšuje sústredenie, koncentráciám, pamäť, volov.
* Pomáha pri fyzickej námahy, regeneruje svaly.
* Znižuje stres, úzkosť, depresiám. Všestranný bojuje proti stresu a udržiava harmónií organizmu. Kórejský ženšen sposobuje protistresový účinok tím, že urýchľuje uvoľňovaním hormonov, ktoré sú súčasťou prirodzeného protistresového obranného mechanizmu.
* Priamo posilňuje žalúdočné funkcie, ale tiež zbavuje ľudí rôznych stresové, čo potom chráni zaludok.
* Normalizuje náladu.
* Zlepšuje libido, erekciu, potenciu, plodnosť.
* Podporuje sexuálnu aktivitu. Používa sa ako silné afrodiziakum.
* Prevencia pred obezitou.
* Spomaľujú rozklad inzulínu a tím zvyšuje jeho proti-lipolytické účinky.
* Urýchľuje tvorbu krvi.
* Posilňuje krvný obeh.
* Zvyšuje produkciu telesných tekutín
* Lieči nevoľnosť, tehotenské nevoľnosti, kocovina, zápcha, tráviace ťažkosti.
* Zvyšuje a normalizuje krvný tlak hypotenzných pacientovho (pacientovho s nízkym tlakom) a zároveň znižuje a normalizuje krvný tlak hypertonikov (pacientovho s vysokým tlakom).
* Chráni pred civilizačnými chorobami: srdcová-Cievne (arterioskleróza, zvýšený krvný tlak), imunitnými (chrípka), metabolické (zvýšený cholesterol, cukrovka, žalúdočné, pečeňové a tráviace ťažkosti), nervovými (duševné poruchy Parkinson, Alzheimer).
* Vykazuje vynikajúca účinnosť pri predchádzaní recidívam po operáciách.
* Posilňuje fyzické schopnosti odolať rakoviny u pacienta tím, že zvyšuje ich imunitný funkcie a potlačí vývoj rakovinových buniek a ich metastáz do iných orgánov.
* Zvyšuje celkovú odolnosť posilnenie prirodzených funkcií organizmu.
* Vykazuje adaptogénne účinky, ktoré posilňujú Schopnosť tela odolávať rôznymi podnetom zapříčiňujícím choroby v našom tele.
* Znižuje hormonálna toxicitu látok nachádzajúcich sa v modernom životnom prostredí. Obmedzuje vplyv škodlivých dioxínová a zlepšuje kvalitu a životaschopnosť spermií.
Ženšen by však nemali konzumovať deti, tehotné a dojčiace ženy. Ženšen tiez nie je vhodný pri vysokom krvnom tlaku a srdcových ochoreniach. V prípade, že máte zdravotné problémy, konzultujte jeho použitie s lekárom, ženšen môže zvyšovať účinky kofeínu, ovplyvňovať pôsobenie liekov a výsledky niektórych lekárskej testov.

Ako ženšen užívať

Ak sa chceme tešiť z liečebných účinkov ženšenu, je najlepsie užívať ženšen dlhodobo. Ženšen cestičke užívať v podobe ženšenového čaju, tinktúry, tabliet ai
Ženšen u nás dostanete naložený v alkohole, sušený v celku, alebo ako drvený prášok, v tobolkách apod
Zaujímavosti o ženšenu
* V Kóreji predstavuje ženšen symbol zdravia. Bylina je národným symbolom krajiny, uvádza totiž v rovnováhu jin a jang, zložky životnej energie, ktoré sú na kórejské štátnej vlajky. Kórejské duchovné dedičstvo má svoje základy v budhizmu, taoizmu, šamanizmu a konfuciánstva. Všetky duchovný smer významne podčiarkovala Liečivé moc byliniek.
* Bylinné lieky obsahujúce Kórejský ženšen obnovujte Pamäťové bunky, ktoré boli poškodení alkoholom a liek na amnézia.
* Klinické štúdie preukázali zlepšenie psychickej a duševnej pracovnej výkonnosti, zlepšenie pamäti a schopnosti učením.
* Ženšen pravý je pestovaný a distribuovaný v severnej Číne a Kórei. Ženšen americký sa pestuje v Amerike a Kanade. Sanchi sa vyrába v južnej Číne. Ženšen pravý sa výrazne líši od druhu ženšenu amerického a ženšenu Sanchi. Čínsky ženšen pravý spravidla nedosahuje kvality kórejského ženšenu.
* Pestovania ženšenu v Kórei je štrukturálne proces, ktorý udržiava tradičné postupy ekologického poľnohospodárstva.
* Najznámejším je Ženšen Pravý a Ženšen päťlistý, pričom k domácemu pestovania je skôr vhodný päťlistý Ženšen. Na rozdiel od svojich príbuzných nie je toxický, je značne zimovzdorný a zo semien vyrastie veľmi rýchlo.
* Existujú tri druhy ženšenu pre bežné užívanie: Americký ženšen, Kórejský ženšen a Sibírsky ženšen. Všetky podporujú imunitný systém a pomáhajú telu prisposobit sa zmenám, tím napomáhajú k psychickej i fyzickej vitalite.

Ženšen

 

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Ženšen koreň rezaný 30g

Ženšen koreň rezaný 30g

Ženšen 30g

Zlepšuje sústredenie, pamäť, znižuje stres a depresie, posilňuje žalúdočné funkcie, zlepšuje libido, erekciu, silné afrodiziakum, prevencia pred obezitou, spomaľuje rozklad inzulínu, normalizuje krvný tlak, chráni pred civilizačnými chorobami, nervovými (duševné poruchy Parkinson, Alzheimer), posilňuje schopnosť odolať rakovine

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: