Paradajkový olej Hartls 100 ml Zväčšiť

Paradajkový olej Hartls 100 ml

1490

Nový produkt

Paradajkový olej jednodruhový. Piť paradajový olej, jesť paradajky, ...môže znížiť riziko rakoviny prostaty o 21 až 43 percent.

Obsah: 100ml

Klinicky testované

Viac detailov

Zakúpením tohto produktu môžete získať až 1 vernostný bod. Za obsah košíku získate celkom 1 vernostný bod , ktoré môžu byť prevedené na zľavový kupón v hodnote 0,10 €.


14,99 € s DPH

Detaily

Paradajový olej jednodruhový. Piť paradajkový olej, jesť paradajky, kečup, paradajkovú omáčku alebo paradajkový pretlak viac ako dvakrát týždenne môže znížiť riziko rakoviny prostaty o 21 až 43 percent podľa Dr Edward Giovannucci na Harvard University of Public Health.

"Jediné živiny, ktoré ukázali, že majú významné preventívne hodnoty (proti karcinómu prostaty) boli lykopény," píše dr Giovannucci. Lykopén je najsilnejší známy antioxidant rastlinného pôvodu, ktorý je získaný zo špeciálnej odrody rajčín HLLS. Chráni organizmus pred nádorovými ochoreniami, má priaznivý vplyv na srdce, krvný tlak, prostatu a pokožku. Protirakovinový účinok spočíva v dvoch mechanizmoch: brzdí tvorbu rakovinotvorných látok a premenu bunky zdravej na rakovinovú. Má tiež schopnosť indukovať tzv. apoptózu (programovaná smrť) rakovinových buniek. Podľa epidemiologických výskumov ľudia s vysokým príjmom lykopénu v strave a vysokými hodnotami v krvnom sére, majú nižšie riziko vzniku rakoviny prostaty u mužov, zhubných nádorov pľúc, žalúdka, krčka maternice a prsníka u žien, ako aj srdcovo-cievnych chorôb.

Množstvo doteraz vykonaných výskumných prác vyvracia takmer všetky prípadné pochybnosti o zdravotných benefitoch lykopénu. Predovšetkým ide o prevenciu chorôb, najmä srdcovo-cievnych a nádorových, ktorých etiológia je spojená so spôsobom a zložením stravy. Ide o bezpečnú látku, nezaťaženú žiadnymi nežiadúcimi účinkami a nevykazujúcu akékoľvek prejavy toxicity. Pravidelný príjem v každodennej strave je preto pre všetky vekové skupiny obyvateľstva veľmi žiadúci a najvhodnejší práve z rastlinných zdrojov. Muži, ktorí jedia dve alebo viac porcií rajčín majú v priemere o 35 percent zníženie rizika rakoviny prostaty ( približne dve čajové lyžičky oleja). Rajčinový olej je tiež prospešný v agresívnych nádoroch, ktoré sa šíria do ďalších častí tela.

Lykopén pomáha taktiež ženám ako ochranný kryt proti rakovine krčka epitelu vnútri neoplázie, (CIN), ako ochranný kryt proti nádorovému tkanivu rastu krčka maternice ( podľa výskumu z University of Illinois v Chicagu). Lykopén je silný inhibítor rastu nádorového tkaniva prsníka, endometria (vnútornej sliznice maternice) a buniek rakoviny pľúc.

Olej z rajčinových semien je taktiež dobrý pre oči, obsahuje vysoký obsah vitamínu A, vitamínu C, vápnika a draslíka. Lykopén je inhibítor s ochorením srdca, môže znížiť riziko srdcového infarktu.

Výskumníci vybrali 20 dobrovoľníkov na výskum po dobu 3 mesiacov, kde ½ dostávala denne 10 gramov olivového oleja a ½ dostávala denne 10 gramov rajčinového oleja. Po troch mesiacoch výskumníci analyzovali vzorky kože zo všetkých 20 účastníkov. Zistili, že dobrovoľníci, ktorí prijímali rajčinový olej, mali o 33 percent väčšiu ochranu pred spálením, než tí, ktorí prijímali olivový olej. Taktiež mali vyššie hladiny prokolagénu-proteínu, ktorý hrá kľúčovú úlohu v zachovaní štruktúry pleti. Rajčinový olej zvýšil úroveň prokolagénu v koži výrazne. Toto zvýšenie hladiny môže obrátiť proces starnutia pokožky.

Vedci sa domnievajú, že lykopén neutralizuje voľné radikály, ktoré vznikajú, keď UV žiarenie dopadne na kožu a tým sa znižuje riziko spojené s rakovinou kože.

Zloženie: 100% za studena lisovaný olej z rajčinových semien

Dávkovanie:

vnútorne - ráno a večer jednu čajovú lyžičku

studená kuchyňa - podľa chuti a množstva jedla

vonkajšie použitie – podľa potreby

Skladovanie: Skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 22°C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

 

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Paradajkový olej Hartls 100 ml

Paradajkový olej Hartls 100 ml

Paradajkový olej jednodruhový. Piť paradajový olej, jesť paradajky, ...môže znížiť riziko rakoviny prostaty o 21 až 43 percent.

Obsah: 100ml

Klinicky testované

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: