Xilovit - Žuvačky s príchuťou 10,8g Zväčšiť

Xilovit - Žuvačky draže citrusové plody 10,8g

Nový produkt

Žuvačky vyrobené bez cukru s xylitolom - ochrana zubov a zdravia.

Hmotnosť: 10,8g

10ks draže

 klinicky testované

Viac detailov

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


1,09 € s DPH

Detaily

Príchuť citrusové svieže plody

Vyše tridsaťpäťročné pravidelné klinické testy potvrdzujú, že pre zuby je xylitol najlepším sladidlom, a 5-uhlíkové zloženie je kľúčom k jeho úspechu. 6-uhlíkové zloženie ostatných polyolových sladidiel, ako napríklad sorbitolu, môžu baktérie v ústach metabolizovať, výsledkom čoho je kyselina, spôsobujúca zubný kaz. Tieto polyoly sa nazývajú kariogénne alebo spôsobujúce zubný kaz – pozor, nesmieme si ich zamieňať s karcinogénnymi. Dokonca sa zistilo, že aj sorbitol do určitej miery podporuje zubný kaz.

Xilitol-usmevXylitol s jeho 5-uhlíkovou štruktúrou nedokážu ústne baktérie metabolizovať, čo im zabraňuje produkovať kyselinu spôsobujúcu zubný kaz. Preto je xylitol klasifikovaný ako nekariogénny, pretože nepodporuje kazivosť zubov. V podstate sa ukázalo, že xylitol znižuje výskyt zubného kazu o 80 percent.

Žuvačky a cukríky vyrobené bez cukru s xylitolom už získali oficiálnu podporu aspoň šiestich národných organizácií zubných lekárov a ďalších organizácií v rôznych krajinách. (Stomatologické a národné organizácie vo Fínsku, Nórsku, Švédsku, Anglicku, Írsku, Estónsku a Holandsku a tiež Spoločná odborná komisia pre potravinové doplnky – JECFA – a Úrad pre potraviny a lieky – FDA – v USA). Konkrétne sa zistilo, že xylitol:

Xylitol v žuvačke podporuje zdravie zubov niekoľkými spôsobmi:

Obmedzuje vytváranie kyseliny v ústach. Xylitol obmedzuje kazivosť zubov, pretože baktérie v ústnej dutine ho nedokážu metabolizovať a tým vytvárať kyselinu spôsobujúcu kazenie zubov.

Znižuje vytváranie zubného povlaku. Zubný povlak je výsledkom činnosti baktérií. Ak sa neodstraňuje, môže vytvárať kyseliny, ktoré spôsobujú zubný kaz. Ak pravidelne používame xylitol vo forme žuvačky, jeho 5-uhlíková štruktúra zabraňuje vytváraniu zubného povlaku v období medzi čistením zubov.

Vracia minerálne látky zubnej sklovine. Tretím pozitívnym účinkom xylitolu je, že môže zvýšiť remineralizáciu zubov, najmä pri malých kazoch, ktoré sa ešte len vyvíjajú v zubnej sklovine. Neschopnosť baktérií vytvárať kyselinu v prítomnosti xylitolu znamená, že hladina pH v ústach neklesá, čím sa zabraňuje strate minerálnych látok zo zubov.

Xilitol-usmevPoužitie na ochranu zubov:

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča používať xylitolovú žuvačku trikrát denne, alebo po každom jedle.

Zloženie žuvačky Xilovit:

xylitol (67%)

gumový základ

prírodná aróma

glycerín

sojový lecitín

včelí vosk

arabská guma.

Neobsahuje aspartám.

Xylitol - správne sladidlo aj pri kandidóze

Xylitol neposkytuje živnú pôdu pre rast plesní Candida. Napriek svojej sladkej chuti nie je potravou pre plesne, ktoré sa živia cukrami. Plesne sa pri nedostatku potravy nedokážu rozmnožovať a preto je xylitol bezpečným sladidlom pre ľudí trpiacich kandidózou. Tým, že obmedzuje rast plesní, prispieva k obnoveniu vyváženej črevnej mikroflóry.

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Xilovit - Žuvačky draže citrusové plody 10,8g

Xilovit - Žuvačky draže citrusové plody 10,8g

Žuvačky vyrobené bez cukru s xylitolom - ochrana zubov a zdravia.

Hmotnosť: 10,8g

10ks draže

 klinicky testované

11 ďalších produktov v rovnakej kategórii: