BIO trstinová melasa Blackstrap 600g

705

Nový produkt

Jedná sa o 100% prírodný produkt získaný z cukrovej trstiny pri výrobe cukru.

Objem: 600g

Viac detailov

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


4,99 € s DPH

Pridať do obľúbených

Detaily

BIO produkt

Po vylisovaní cukrovej trstiny získame surovú trstinovú šťavu - melasu, z ktorej sa extrahuje cukor.

Po každej extrakcii sa podiel cukru v melase znižuje a naopak je vyššia koncentrácia (pre organizmus dôležitých nutričných látok) najmä minerálnych prvkov. Po záverečnej, tretej extrakcii, má nižší obsah cukru a naopak najvyšší možný podiel uvedených prvkov.

Jedná sa o vyváženú sústavu minerálnych prvkov a to predovšetkým vápnika, železa, horčíka, fosforu, draslíka, sodíka a vitamínov skupiny B. Zastúpené sú aj ďalšie nutričné prvky ako meď, zinok, inozitol, vitamín C, kyselina pantoténová, listová, niektoré aminokyseliny a ďalšie výživné látky.

VÁPNIK

Vápnik obsiahnutý v BIO trstinovej melase Blackstrap má pozitívny vplyv na udržanie zdravých kostí a zubov. Priaznivo ovplyvňuje svalovú funkciu, krvnú zrážanlivosť a tiež prenos neurónov.

ŽELEZO

Železo je v našej potrave všeobecne nedostatkovým prvkom a melasa je výborným zdrojom s jeho takmer 100% vstrebateľnosťou. Z toho dôvodu je BIO trstinová melasa Blackstrap pre každého, kto vyžaduje zvýšenú potrebu železa. Má vplyv na tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, dôležitý je aj pre transport kyslíka a energetický metabolizmus, znižuje únavu a vyčerpanie.

HORČÍK

Horčík má, rovnako ako vápnik, vplyv na udržanie zdravých kostí a zubov a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Pozitívne ovplyvňuje aj k zachovaniu normálnych psychických funkcií a udržiava normálne svalovú kontrakciu.

 

Zloženie: 100% trstinová melasa. Výrobok neobsahuje farbivá a konzervačné látky.

Odporúčané dávkovanie: 2 - 3 krát denne 2 čajové lyžičky.

Použitie: Najvhodnejšie je trstinovú melasu rozpustiť v pohári vody popr. kávy, čaju. Dostanete príjemný nápoj s jemne sladkou ovocnou príchuťou. Prípadne je možné melasu konzumovať priamo a potom zapiť. Je tiež vhodná ako prísada do sušienok, chleba, rôznych omáčok a marinád.

Najväčšou výhodou melasy je jej schopnosť vhodne dopĺňať výživu ľahko vstrebateľnými prírodnými živinami. Jej účinky nie sú okamžité, preto by sa mala užívať dlhodobo a pravidelne.

Krajina pôvodu: Paraguaj

 

Obsah hlavných živín trstinovej melasy Blackstrap:

  v 100 g výrobku denná dávka 40 g % DDD *
Energie 264 kcal / 1106 kJ 106 kcal / 424 kJ 
Bielkoviny 1,35 g 0,54 g 
Sacharidy 62,4 g 24,96 g 
z toho:   
glukóza 8,73 g 3,49 g 
fruktóza 7,29 g 2,92 g 
sacharóza 38,8 g 15,52 g 
Tuky 0 g 0 g 
Železo 15,8 mg 6,32 mg 45,1
Vápnik 842 mg 336,8 mg 42,1
Horčík 181 mg 72,4 mg 24,1
Fosfor 60 mg 24 mg 3

*% ODD -% odporúčanej dennej dávky v 40 g

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: