Eleuterokok - tinktúra z bylín

554

Nový produkt

Pozitívne pôsobí pri vyčerpaní, stresu, zvýšenej hladine cholesterolu, zlepšuje štepenie cukrov a tukov v pečeni. Slovenský botanický názov : Všehojovec štetinatý

Obsah: 50 ml

klinicky testované

Viac detailov

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


5,69 € s DPH

Pridať do obľúbených

Detaily

Zloženie: extrakt Eleuterokok, 40% alkohol.

Eleuterokok je považovaný za silný adaptogén - harmonizátor, tonikum . Je schopný navodzovať pocity pokoja , súlad medzi telom a mysľou . Stimuluje obranyschopnosť organizmu , kedy je ľudské telo schopné sa lepšie vyrovnať so stresom a zvládaním stresových situácií . Podnecuje duševné zdravie , napomáha s aklimatizáciou v novom zamestnaní , dodáva silu . Umocňuje relaxáciu a dobrú náladu .

Ďalším účinkom sibírskeho ženšenu je zníženie hladiny cukru v krvi , udržuje aj odbúrava cholesterol . Cievy zajasajú nad poslaním eleuterokoku udržiavať ich pružnosť .

Reguluje krvný tlak aj tep . Je dobrý pre diabetikov, podporuje tvorbu enzýmov . Pri užívaní eleuterokoku môžeme zabrániť rozvoja metastáz . Tlmí následky po ožarovaní . Eleuterokok znižuje jedovatosť u rôznych liekov a tým napomáha organizmu zvyšovať jeho odolnosť . Zvyšuje tiež prekrvenie mozgu , svalu srdcového - funguje ako prevencia proti neprekrveniu (ischémii myokardu) , srdcovým príhodám .

Eleuterokok blahodarne pôsobí aj na dýchanie , ktoré je v dnešnej dobe tak zaťažované . A nielen vonkajšími vplyvmi , ktorým sa nedá vyhnúť . Ženšen sibírsky nám teda udržuje respiračné zdravie , svieži dýchanie .

Eleuterokok je antioxidantom . Užívaním prírodných antioxidantov možno znížiť možnosť vzniku srdcovo cievnych chorôb a tiež niektorých druhov rakoviny . Vhodný pre posilnenie imunitného systému a zvýšenie odolnosti organizmu i nervov .

 

Účinné látky

Eleuterokok obsahuje polysacharidy a sacharidy , ako je napr škrob a glukóza , vosk , antokyany , silice , vitamín C , vitamín E. Ako ďalší je na zozname fosfor , mangán , sodík, draslík , železo , horčík , vápnik , meď , chróm , sodík , zinok a ďalšie nevyhnutné látky pre ľudský organizmus . V eleuterokoku bolo zistených 10 eleuterosidov - glykozidov , ktoré sa veľmi blížia účinkom , vlastnostiam ženšenu .

 

Tradičné dávkovanie

1 polievkovú lyžicu sekaného koreňa zalejeme 500ml vriacej vody a necháme odstáť . Dávkovanie je individuálne . Použitie koreňa by malo povzbudiť , nie prestimulovať .

 

Pri užívaní kvapiek sa dávkuje nasledovne : 20 kvapiek 2x denne a to vždy pol hodiny pred jedlom , alebo dve hodiny po jedle pre plnú využiteľnosť účinku kvapiek .

 

Domáca tinktúra:

10 g koreňa eleuterokoku - sibírskeho ženšenu vložíme do uzatvárateľnej nádoby a zalejeme lekárskym alkoholom ( 40 % až 70 % ) . Bylina musí byť celá ponorená . Necháme 14 dní na chladnom mieste , nie v chladničke . Prílišná zima proces lúhovania spomaľuje . Občas pretrepeme . Po 14 dňoch precedíme do nádobky , uchovávame v chladničke .

 

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie . Pri predávkovaní hrozí tras končatín , podráždenosť , poruchy spánku .

 

Upozornenie : Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy , deti do 3 rokov , pri alebo po infarkte myokardu . Ďalej sa neodporúča jedincom trpiacim na vysoký krvný tlak , pri horúčkovitých stavoch . Nepoužívať pri arytmiách .

Rastlina Eleutherococcus senticosus je typickou rastlinou ruského Ďalekého východu, kde sa nachádza v hojnom počte (ročne sa z tejto oblasti získa viac ako 3000 t vysušeného koreňa a suchých bylinných častí a pre svoj častý výskyt je niekedy nazývaný ako Sibírsky ženšeň). Rovnako v hojnom množstve sa nachádza aj na území Číny, odkiaľ sa Eleutherococcus senticosus exportuje do viacerých krajín sveta. V 60. a 70. rokoch 20. storočia ruské vedecké skupiny izolovali z rozličných častí tejto rastliny niekoľko látok (označujeme ich ako eleutherosidy) u ktorých bola dokázaná biologická aktivita, rovnako ako u tekutých extraktov pripravených z vysušeného a špecifickou technológiou spracovaného koreňa. Z publikovaných výsledkov výskumných prác, ktoré sa zaoberali vplyvom rastliny Eleutherococcus senticosus na organizmus živočíchov (po aplikácii vo forme tekutého extraktu, alebo primiešaním spracovaných častí rastliny priamo do potravy), sú okrem známeho adaptogénneho pôsobenie pozoruhodné tieto – extrakt stimuloval činnosť endokrinných pohlavných žliaz, znižoval hladiny cholesterolu v krvi, znižoval množstvo vylučovaných glukokortikoidov po fyzickej záťaži, podávanie extraktu nepretržite po dobu 20 dní spôsobilo nárast obsahu proteínov v prsných svaloch u kurčiat, zvýšené zadržiavanie dusíka, draslíka a vápnika bolo zaznamenané aj v experimentoch realizovaných na králikoch a býkoch (anabolické pôsobenie), pri pokusoch s potkanmi bola zaznamenaná schopnosť extraktu ovplyvňovať negatívne zmeny v metabolizme dusíka po zvýšenej záťaži (antikatabolické pôsobenie). Jedným z kritérií, ktoré sa používajú na určovanie adaptogénnej aktivity je hodnotenie vplyvu rastlinného adaptogénu na fyzickú prácu (výkon) – 14 dňové podávanie extraktu dokázalo predĺžiť maximálny výkon u elitných ruských športovcov o 18-25% (bežci na dlhé trate, plavci, cyklisti, bežci na lyžiach, tenisti, futbalisti, hokejisti, boxeri, zápasníci), pri ťažkej fyzickej záťaži bol pozorovaný priaznivý vplyv na respiračný i kardiovaskulárny systém . Stimulačný a antidepresívny účinok bol zaznamenaný po podaní tekutého extraktu získaného z koreňa aj z listov, dokonca aj po podaní vysušených plodov rastliny.

Euletokok ostnitý

Euletotok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) 

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: